X
Poleć nas swoim znajomym.
Wpisz poniżej adres e-mail.
Nasza oferta
Inwestycje w sprzedaży

Strona główna  >   FAQ  >   Osiedle Kampinos

Osiedle Kampinos

 • 1. Ile kosztuje dom i jak jest indeksowana jego cena?

  Ceny poszczególnych domów różnią się, zależnie od typu domu, powierzchni działki i usytuowania na osiedlu.

 • 2. Jakie są warunki płatności i jaka jest wysokość poszczególnych rat?

  Pierwsza rata wynosi 20% ceny zakupu (płatna w terminie 3 dni od podpisania umowy przedwstępnej). Kolejne dwie płatności wynoszą 25%, czwarta płatność 20% i ostatnia płatność 10%. Jeśli nabywca korzysta z kredytu powyżej 20% na zakup nieruchomości, zazwyczaj po wpłacie pierwszej raty przez kupującego, kolejne płatności realizują banki. Płatności odbywają się w odstępach około 45 dniowych i są związane z etapami budowy domu, określonymi w umowie (np. fundamenty, ściany nośne i konstrukcja dachu itp). W mało prawdopodobnym przypadku opóźnienia danego etapu budowy nie jest wymagane, aby nabywca uiszczał określoną dla tego etapu płatność, dopóki wymagane prace nie zostaną zakończone. Jeśli budynek jest już wybudowany, pierwsza płatność wynosi 20%, a kolejna rata w wysokości 70% jest uiszczana przed odbiorem technicznym budynku. Ostatnie 10% jest płatne w terminie 7 dni po odbiorze technicznym.

 • 3. Za co płacimy (jaki jest standard wykończenia)?

  Domy są oddawane w "stanie surowym zamkniętym", co oznacza, że wszelkie elementy wykończenia, oprócz podłóg, glazur, białego montażu i drzwi wewnętrznych są zapewnione. Warto podkreślić, że nasza standardowa specyfikacja zawiera tynki wewnętrzne, jednokrotnie pomalowane ściany, gniazdka i włączniki elektryczne, automatycznie otwieraną na pilota bramę garażową firmy Hormann, dwufunkcyjny piec gazowy i wszystkie grzejniki. Istnieje również opcja "plus", która zawiera parapety wewnętrzne z konglomeratu, okablowanie pod system alarmowy, oświetlenie tyłu domu, podwieszany sufit w kuchni, dwukrotnie malowane białą farbą ściany, grubsze drzwi garażowe oraz tynki gipsowe Knauf.

 • 4. Czy jest możliwość dokonywania zmian w wewnętrznym rozkładzie domów?

  W domach niewybudowanych, w ciągu 30 dni od podpisania przedwstępnej umowy sprzedaży można zamówić przestawienie ścian wewnętrznych (nie będących ścianami nośnymi) i inne projektowane zmiany. Po tym czasie oraz w przypadku domów wybudowanych staramy się uwzględnić życzenia klientów, jednakże możliwości zmian są zależne od aktualnego etapu budowy domu. Generalnie dokonywanie zmian jest możliwe, za wyjątkiem przebudowy ścian nośnych, zmiany położenia kominka, łazienek i kuchni (co wymagałoby zmian w lokalizacji przyłączy mediów do domu). W niektórych przypadkach dokonanie zmian może być związane z dodatkowymi kosztami dla kupującego (np. przebudowy wymagające zmiany pozwolenia na budowę związane są z opłatą za przeprojektowanie i potencjalnie z dodatkowymi opłatami, jeśli porządek budowy zostanie zakłócony proponowanymi zmianami.

 • 5. Czy są garaże? Dodatkowe miejsca parkingowe?

  Wszystkie domy mają garaż na co najmniej jeden samochód i miejsce parkingowe na drugie auto na podjeździe. Pojedynczy garaż ma minimum 5 metrów długości i 3,5 metra szerokości. Garaże są ogrzewane, a brama garażowa standardowo otwierana automatycznym pilotem. Powierzchnia garażu jest wliczona w cenę powierzchni całkowitej domu.

 • 6. Jakie projekty zostały zrealizowane przez firmę do tej pory?

  Oprócz realizacji Osiedla Kampinos, AIG/Lincoln Polska ukończyło na polskim rynku w ciągu ostatnich 5 lat inwestycje/budowy o wartości powyżej 80 mln USD. Firma pomyślnie wybudowała 3 projekty biurowe (Saski Point, Saski Crescent, budynek Amplico Life), 4 projekty przemysłowe (Diamond Business Park w Raszynie, Łodzi, Piasecznie i w Gliwicach), a także wykonała usługi deweloperskie (oraz sprzedaży gotowych lokalizacji) w projekcie handlowym: pierwszym warszawskim Tesco. Osiedle Kampinos jest pierwszym projektem mieszkaniowym AIG/Lincoln Polska Sp. z o.o. w Polsce, jednakże AIG/Lincoln zrealizowało pod koniec lat 90-tych dwa projekty mieszkaniowe w Niemczech. Lincoln Property Company jest jednym z największych amerykańskich deweloperów na rynku mieszkaniowym z wybudowanymi ponad 150.000 jednostek mieszkaniowych.

 • 7. Czy deweloper posiada pisemne referencje od swoich klientów?

  Tak, mamy wiele listów od naszych mieszkańców wyrażających ich opinię o osiedlu, naszej obsłudze, wiarygodności jako dewelopera i zarządzaniu przez nas nieruchomością. Poniżej załączamy kilka przykładów z listów, a oprócz tego możemy przedstawić każdemu potencjalnemu nabywcy, wszystkie listy referencyjne z naszej "Wielkiej Księgi Szczęśliwych Mieszkańców". "... Uważam, że Osiedle łączy w sobie pewne zalety mieszkania na większym osiedlu w mieście - nie jest to mieszkanie w głuszy - oraz mieszkanie w spokojnej wiejskiej okolicy z poczuciem prywatności. Ja w każdym razie nie przeprowadziłabym się z powrotem do Centrum." "... Bardzo dobrze oceniamy współpracę z administracją osiedla, zarówno w czasie budowy domu jak i później - już w czasie użytkowania. Profesjonalna współpraca i opieka, jaką starają się zapewnić pracownicy AIG Lincoln, daje nam poczucie bezpieczeństwa i jest dla nas - pracujących młodych ludzi - bardzo cenna." "Polecam Osiedle Kampinos w Lipkowie wszystkim tym, którzy cenią sobie bezpieczeństwo dzieci bawiących się na osiedlu, tęsknią za zapachem lasu oraz szukają ciszy, która w wolnych chwilach pozwala odpocząć od zgiełku miasta i tempa codziennego życia." "Jednym z czynników, odgrywających istotną rolę w decyzji dotyczącej zakupu domu w Osiedlu Kampinos, okazał się wiarygodny deweloper. Mamy tu na myśli renomę firmy, jaką bez wątpienia cieszy się AIG Lincoln Polska Sp. z o.o. ..." "Szukaliśmy długo miejsca takiego jak to - i mimo, że znaliśmy okolice Puszczy od dawna, takiego terenu pod budowę domu nie widzieliśmy (braliśmy pod uwagę dojazd/infrastrukturę)." "... Wybraliśmy Osiedle Kampinos z następujących powodów: ... - dużo zieleni w ładnie zaplanowanych terenach wspólnych ... - doskonałe powietrze ... - cisza i spokój ... - tradycyjna europejska architektura budynków w przyjemnej kolorystyce... ... - koszt m2 powierzchni użytkowej w stanie surowym zamkniętym wliczając koszt działki jest porównywalny z "apartamentowcami"...". "Profesjonalna opieka ze strony administracji osiedla, która podejmując istotne dla naszego osiedla decyzje, ma na względzie interesy wszystkich jego mieszkańców. Istotnym dla nas czynnikiem jest fakt, że administracja osiedla, przed podjęciem decyzji mających bezpośredni wpływ na jego mieszkańców, zasięga naszych opinii." 

 • 8. Czy deweloper jest właścicielem działki, na której wybudowane jest osiedle?

  Osiedle Kampinos Sp. z o.o. jest właścicielem nieruchomości, na której znajduje się osiedle (za wyjątkiem już sprzedanych działek, domów i udziałów w powierzchniach wspólnych). Własność jest ujawniona w księgach wieczystych (Kw 52794 oraz Kw 58013), których odpisy są dostępne na prośbę zainteresowanych.

 • 9. Czy deweloper posiada pozwolenie na budowę?

  Osiedle Kampinos posiada pozwolenie na budowę nr 1768/99 wydane przez Wójta Gminy Stare Babice.

 • 10. Jakiego rodzaju budownictwo jest dopuszczalne w okolicy osiedla?

  W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego tereny wokół osiedla przeznaczone są pod budownictwo mieszkaniowe z dużymi działkami, określoną wysokością budynków i odległością od lasu. Teren sąsiadujący z "Osiedlem Kampinos" jest zgodnie z Planem Zagospodarowania Przestrzennego strefą budownictwa mieszkaniowego, nie ma więc niebezpieczeństwa powstania w pobliżu osiedla zakładów przemysłu ciężkiego, autostrad lub dużych centrów handlowych.

 • 11. Czy osiedle ma pełną infrastrukturę?

  Pełna infrastruktura jest zapewniona i wliczona w cenę domu. Zawiera kanalizację miejską, wodę, elektryczność, gaz i telefon (po 5 linii do każdego budynku). Dodatkowo w cenę wliczone są ogrodzenie zewnętrzne, osiedlowa wartownia, brama wjazdowa, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie ulic i zielone tereny wspólne.

 • 12. Kto jest zarządcą osiedla? Na jakich zasadach?

  Osiedle Kampinos Sp. z o.o. planowało zapewnić zarządzanie osiedlem do końca 2002 roku. W grudniu 2002 roku znaczna większość mieszkańców głosowała za przedłużeniem tej umowy do końca 2004 roku, następnie w grudniu 2004 roku za przedłużeniem jej do końca 2005 roku i ponownie w grudniu 2005 roku za przedłużeniem jej do końca 2006 roku. Po upływie tego czasu mieszkańcy będą ponownie głosować za wyborem innej firmy zarządzającej lub kontynuowaniem obsługi przez Spółkę "Osiedle Kampinos". Koszt administrowania osiedlem zawiera koszty bieżące (wliczając ochronę, utrzymanie terenów wspólnych i wartowni, odśnieżanie itp) oraz zaliczkę na wodę i wywóz śmieci, koszt zarządzania. Obecnie opłaty wynoszą około 725 zł brutto miesięcznie. Inne opłaty (licznikowe) są oparte na zużyciu i indywidualnie naliczane. Co 6 miesięcy, koszty są analizowane i miesięczne opłaty uaktualniane.

 • 13. Czy deweloper współpracuje z bankiem hipotecznym?

  Mamy jedną z najlepszych ofert kredytowych na rynku. Współpracujemy z dwoma bankami, które mają niższe opłaty i szybszy proces decyzyjny dla naszych klientów. Zapraszamy do skorzystania z załączonych linków, aby sprawdzić ich ofertę: BZ WBK - http://dlaciebie.bzwbk.pl/13216 Bank BPH - http://www.bph.pl/pl/klienci_indywidualni/kredyty_mieszkaniowe wygody naszych klientów współpracujemy również z doradcami finansowymi - firmą Expander www.expander.pl. Oczywiście nabywca może skorzystać z oferty kredytowej dowolnego banku. Wybór należy do niego.  Poniżej znajdą Państwo linki do stron internetowych kilkunastu banków udzielających kredytów na zakup nieruchomości mieszkaniowych. BGK Strona główna: www.bgk.pl Strona kredytowa: www.bgk.pl/kredyt BGŻ Strona główna: www.bgz.pl Strona kredytowa: www.bgz.pl/kredyt BOŚ Strona główna: www.bosbank.pl Strona kredytowa: www.bosbank.pl/kredyt BPH Strona główna: www.bph.pl Strona kredytowa: www.bph.pl/kredyt BZ WBK Strona główna: www.bzwbk.pl Strona kredytowa:www.bzwbk.pl/kredyt EXPANDER Strona główna: www.expander.pl GE BM Strona główna: www.gebm.pl Strona kredytowa: www.gebm.pl/kredyt ING BŚ Strona główna: www.ing.pl Strona kredytowa: www.ing.pl/kredyt KREDYT BANK Strona główna: www.kredytbank.com.pl Strona kredytowa:www.kredytbank.com.pl/kredyt MBANK Strona główna: www.mbank.pl Strona kredytowa: www.mbank.pl/kredyt MILLENIUM Strona główna: www.bankmillennium.pl Strona kredytowa: www.bankmillennium.pl/kredyt MULTIBANK Strona główna: www.multibank.pl Strona kredytowa: www.multibank.pl/kredyt NORDEABANK Strona główna: www.nordeabank.pl Strona kredytowa: www.nordeabank.pl/kredyt NYKREDIT Strona główna: www.nykredit.pl Strona kredytowa: www.nykredit.pl/kredyt PEKAO S.A. Strona główna: www.pekao.com.pl Strona kredytowa: www.pekao.com.pl/kredyt PKO BP Strona główna: www.pkobp.pl Strona kredytowa: www.pkobp.pl/kredyt RAIFFEISEN BANK POLSKA S.A. Strona główna: www.raiffeisen.pl Strona kredytowa: www.raiffeisen.pl/kredyt 

 • 14. Czy mam możliwość rozwiązania umowy? Jeśli tak, na jakich warunkach?

  Nabywca może rozwiązać umowę, jeśli inwestor nie dotrzyma terminu wybudowania domu. W takiej sytuacji, płatności wraz z karą umowną zostaną zwrócone nabywcy nie później niż w ciągu 30 dni po wypowiedzeniu umowy przez klienta. W innym wypadku umowa może być rozwiązana jedynie przez inwestora i jedynie w przypadku nieuiszczania płatności lub odmowy podpisania umowy ostatecznej przez nabywcę. Rozwiązanie umowy podczas procesu budowy domu skutkuje "zamrożeniem" kapitału klienta do czasu znalezienia nowego nabywcy, ale na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy. Następnie płatności pomniejszone o karę umowną i odsetki od niezapłaconych w terminie kwot zostają zwrócone nabywcy. Nabywca ma prawo przenieść umowę na innego kupującego. W takim przypadku kary umowne nie są naliczane zakładając, że wszystkie płatności uregulowane są terminowo. Nowy nabywca musi zostać zaakceptowany przez Osiedle Kampinos, które jednakże nie może odmówić akceptacji z nieracjonalnego powodu.

 • 15. Jaki jest status prawny firmy?

  Osiedle Kampinos jest firmą podległą AIG/Lincoln Eastern Europe. Jest to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wypis z Krajowego Rejestru Sądowego jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

 • 16. Czy deweloper jest gotowy na podpisanie umowy w formie aktu notarialnego?

  Tak. Jeśli nabywca życzy sobie podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego będzie musiał liczyć się z kosztami notarialnymi. Ponieważ firma jest wiarygodnym deweloperem większość klientów decyduje się na nie ponoszenie dodatkowych kosztów. W przypadku, gdy nabywca pragnie jednak skorzystać z podpisania umowy notarialnej nie stawiamy przeszkód. Klient ma możliwość skorzystania z usług notariusza, z którym współpracujemy, co może pomóc w zaoszczędzeniu zarówno czasu jak i pieniędzy.

 • 17. Kto jest generalnym wykonawcą?

  Podobnie jak podczas budowy innych naszych projektów korzystamy z usług doskonałych podwykonawców, którymi zarządza nasz zespół specjalistów. Zatrudnianie głównego wykonawcy podnosi koszt budowy, czego pragniemy uniknąć, aby móc budować domy w rozsądnej cenie i o najwyższej wartości. Taki system zapewnia najwyższą jakość budowy. Dodatkowo w przypadku korzystania z gwarancji jest jedna firma, z którą klient się kontaktuje.

 • 18. Jaki jest termin realizacji projektu?

  Osiedle jest zakończone i sprzedane.

 • 19. Czy mogę wybudować dom taniej samodzielnie?

  No cóż, krótko mówiąc "tak". Jednakże kolejnym pytaniem jest czy byłby to dom takiej samej jakości i wartości. Ceny domów na Osiedlu Kampinos zaczynają się od około 2809 zł za metr kwadratowy. Domy są oddawane nabywcom w stanie surowym zamkniętym. Nasza specyfikacja jest znacznie wyższa od oferowanej przez większość budujących, a dodatkowo wszystkie prace wykonawcze objęte są gwarancją firmy o wielomilionowych obrotach. Większość osób decydujących się na samodzielną budowę nie bierze pod uwagę dodatkowych kosztów, znacznie przekraczających koszt materiałów budowlanych. Należy także pamiętać o zaangażowaniu własnego czasu w uzyskiwanie wszystkich pozwoleń, kontrolę wykonawców i jakości wykonania prac. Dodatkowo, z uwagi na wielkość projektu, uzyskujemy korzystniejsze ceny i większe zniżki niż możliwe do uzyskania przez osoby prywatne. Warto też brać pod uwagę inne czynniki, takie jak ochrona (nie tylko zapewniona przez firmę ochroniarską, ale także przez sąsiadów), pełna infrastruktura, piękne tereny wspólne oraz pozostałe korzyści wynikające z master planned community, których nie uzyska się samodzielnie budując dom.

 • 20. Jaki podatek należy zapłacić od ceny netto domu i działki?

  Do ceny budynku i działki należy doliczyć VAT w wysokości 7% (obecnie obowiązujący) oraz VAT w wysokości 22% do udziału w terenach wspólnych.

 • 21. Jakich kosztów wykończenia domu powinienem się spodziewać?

  Zazwyczaj doradzamy naszym klientom, aby zakładali kwotę pomiędzy 175 a 300 USD na metr kwadratowy powierzchni użytkowej, zależnie od tego, jak wysoki standard wykończenia chcieliby uzyskać. Dla wygody naszych klientów oferujemy też własny program wykończeniowy.

 • 22. Jaki program wykończeniowy oferuje deweloper?

  Nasz program wykończeniowy "Pod Klucz" zawiera wszelkie elementy wykończenia niezbędne do wprowadzenia się do domu, włączając w to meble kuchenne wraz ze sprzętem agd, kominek, wykończenie podłóg, glazury, biały montaż, schody, balustrady, drzwi wewnętrzne oraz oświetlenie. Klient ma możliwość opcjonalnego wyboru kolorów i materiałów. Nasz dom pokazowy Konwalia prezentuje standardowy pakiet wykończeniowy.

 • 23. Jakie są korzyści z mieszkania na Osiedlu Kampinos?

  Oto kilka z nich... Jest to strzeżone master planned community z dobrze przemyślanym projektem. Niezrównana lokalizacja bezpośrednio sąsiadująca z Kampinoskim Parkiem Narodowym, z nieporównywalną jakością powietrza. Konstrukcja wysokiej jakości wykorzystująca jedynie najlepsze materiały jak np. dachówki BRAAS z 30-letnią gwarancją, drewniane okna Stolimpex z energooszczędnymi szybami, drzwi garażowe otwierane na pilota Hormann w standardzie oraz dwu-funkcyjny piec gazowy - wszystkie te elementy są częścią standardu. Efektywnie zaplanowane piętra, których rozkład gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni. Szybkość budowy domu, z uwagi na brak zależności budowy od finansowania na bazie opłat przed-sprzedażnych. Pełna infrastruktura, włączając miejską wodę i kanalizację, telefon i dostęp do Internetu (ISDN lub Neostrada). Zarządzanie osiedlem (zarządca osiedla na terenie nieruchomości) zapewnione przez dewelopera. Regulamin osiedla stworzony po to, by zapewnić w przyszłości pełną harmonię architektury i otoczenia, oraz zabezpieczyć pozytywny wpływ jakichkolwiek przyszłych zmian na przyszłą wartość projektu. 24-godzinna ochrona, osiedle ogrodzone z kontrolowanym wjazdem. Wygodny program wykończeniowy "Pod Klucz". Luksusowe życie za przystępną cenę.  

 • 24. Czy osiedle jest podzielone na indywidualne działki? Kto będzie właścicielem terenu?

  Tak. Osiedle jest podzielone na indywidualne działki. Po podpisaniu umowy ostatecznej nabywca staje się właścicielem domu, działki, na której on się znajduje i udziału w powierzchniach wspólnych (drogach osiedlowych, terenach zielonych).

 • 25. Dlaczego muszę czekać na nabycie prawa własności do uiszczenia ostatniej płatności?

  Celem takiej polityki jest zabezpieczenie przyszłych mieszkańców. Wielu deweloperów zetknęło się z problemami, gdy klienci uzyskali tytuł własności ziemi i przestali płacić za prace budowlane. Rezultatem tego są niezabudowane działki i nie skończone domy w obrębie projektu, obniżające wartość pozostałych domów. Nasza polityka zapewnia zakończenie budowy wszystkich domów oraz utrzymanie unikalnego standardu osiedla.

 • 26. Jaką gwarancją objęte są budynki?

  Zapewniamy trzyletnią rękojmię, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Dodatkowo, wszystkie niezbędne gwarancje producentów są także przekazywane nabywcy (np. na piec gazowy i drzwi garażowe). Ponieważ rękojmia, zgodnie z polskim prawem cywilnym jest obowiązkowa i każdy ma do niej prawo, nie musi więc być uwzględniona w umowie. Z drugiej strony gwarancja jest udzielana przez producenta dowolnie i powinna być zapewniona na piśmie. Dotyczy ona poszczególnych elementów będących częścią budynku, jak opisane powyżej.

 • 27. W jaki sposób aktualny wygląd osiedla będzie zapewniony również w przyszłości?

  Osiedle jest chronione regulaminem podpisywanym przez każdego właściciela podczas zawierania umowy ostatecznej i umowy o zarządzanie. Regulamin jest przyjęty po to, by dostarczyć wskazówek mieszkańcom, którzy chcieliby dokonać zmian lub przebudów swoich budynków, oraz po to, by określić proces wnioskowania/akceptacji zmian zewnętrznych. Intencją stworzenia regulaminu jest zapewnienie harmonii projektu i nawet w przypadku zmian, poprawy wyglądu osiedla i wzrostu jego wartości. Właściciele mają prawo zmiany regulaminu poprzez głosowanie. Większość współwłaścicieli musi głosować za zmianą regulaminu, aby móc go zmienić.

 • 28. Czy cudzoziemcy mogą nabywać domy?

  Tak. Od dnia 1 maja 2004 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw członkowskich Unii Europejskiej, z wyjątkiem nabycia: 1) nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2) drugiego domu, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Natomiast cudzoziemcy spoza krajów członkowskich Unii Europejskiej mogą kupować nieruchomości w Polsce, ale jeśli nabywają również ziemię wymagane jest posiadanie zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby otrzymać taką zgodę obcokrajowiec musi być związany z Polską np. być w związku małżeńskim z polskim obywatelem, być członkiem zarządu polskiej firmy, itp. Proces uzyskania pozwolenia należy rozpocząć od złożenia w MSWiA wniosku z niezbędnymi załącznikami. Do otrzymania decyzji mogą minąć około 2-3 miesiące. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej http://www.mswia.gov.pl. (prosimy sprawdzić pod "Sprawy obywatelskie") Nasi konsultanci działu sprzedaży mogą pomóc w przejściu przez ten proces. W nawiązaniu do powyższego tematu, współpracujemy z bankami mogącymi pomóc cudzoziemcom w stworzeniu planu spłat odpowiadającego miesięcznym możliwościom finansowym kupującego. Umożliwia on szybką spłatę kredytu, gdyż w ciągu zaledwie kilku lat spora jego część może zostać spłacona. Dzięki temu, pod koniec pobytu w Polsce obcokrajowiec może sprzedać dom i wyjechać z Polski z dodatkowym zyskiem (np. jeśli cudzoziemiec pracujący w Polsce ma 3000 USD miesięcznie dodatku mieszkaniowego, jest on wliczany do jego kredytu. Pod koniec trzeciego roku, nawet jeśli dom został sprzedany za tą samą cenę za jaką został kupiony, zgromadzone zostało ponad 100.000 USD kapitału).

 • 29. Jakie udogodnienia znajdują się w okolicy?

  W pobliżu osiedla znajduje się sklep z podstawowymi artykułami. Do dużych supermarketów dojazd zajmuje 10-minut (dwa supermarkety znajdują się przy ul. Górczewskiej: Tesco i Wola Park, kolejny przy ul. Połczyńskiej: Tesco). W pobliżu są również ośrodki rekreacyjne, takie jak jazda konna, pływalnia, centra sportowe (na ul. Górczewskiej) oraz korty tenisowe.

 • 30. Czy jest możliwość rezerwacji domu?

  Tak, istnieje możliwość zarezerwowania domu. Po podpisaniu umowy rezerwacyjnej klient wpłaca inwestorowi 1% ceny całkowitej nieruchomości miesięcznie jako opłatę rezerwacyjną. Jeśli klient zawrze umowę przedwstępną opłata ta zostaje zaliczona na poczet ceny całkowitej. Umowy rezerwacyjne podpisywane są na 1 miesiąc.

 • 31. Jaka komunikacja miejska znajduje się w pobliżu osiedla?

  W pobliżu osiedla znajdują się dwie linie autobusowe (numery 712 i 714) dojeżdżające do ulicy Górczewskiej, skąd są połączenia autobusowe i tramwajowe do praktycznie każdej części Warszawy. http://www.ztm.waw.pl/rozklady.php 

 • 32. Gdzie są najbliższe szkoły i przedszkola?

  Na pobliskich Jelonkach i w Izabelinie są przedszkola anglojęzyczne, przedszkole "Słoneczny Domek" w Lipkowie i dwa inne w Starych Babicach i Borzęcinie oraz kolejne cztery w Zielonkach. W bliskiej okolicy są również 3 szkoły podstawowe (Izabelin, Stary Borzęcin, Stare Babice) i 2 gimnazja (Izabelin, Stare Koczargi). Każde z nich znajduje się w nie większej odległości od osiedla niż 4 km.


Sprawdź naszą ofertę

Zobacz wszystkie nieruchomości »