X
Poleć nas swoim znajomym.
Wpisz poniżej adres e-mail.
Nasza oferta
Inwestycje w sprzedaży

Strona główna  >   FAQ  >   Osiedle Słoneczne

Osiedle Słoneczne

 • 1. Ile wynosi cena za m2 mieszkania i co uwzględnia?

  Ceny mieszkań na Osiedlu Słonecznym kształtują się od 4 500 brutto za m2, dzięki czemu kwalifikują się do nabycia w ramach programu Rodzina na Swoim. W cenę mieszkania wliczony jest balkon, taras, loggia lub prywatny ogródek (dotyczy mieszkań zlokalizowanych na parterze) oraz Państwa udział w częściach wspólnych Osiedla. Ujęcie w cenie tych wszystkich elementów sprawia, że nie musicie się Państwo obawiać żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów i w związku z tym przykrych niespodzianek. Co więcej, każde z naszych mieszkań ma odrębnie kalkulowaną cenę, zależnie od piętra, orientacji względem słońca, kierunków świata, wielkości balkonu lub ogródka, usytuowania budynku na osiedlu itp.

 • 2. Jakie są warunki płatności?

  90% ceny nieruchomości powinno zostać wpłacone przed dokonaniem odbioru technicznego. Ostatnia płatność powinna wpłynąć przed wydaniem nieruchomości (przekazaniem kluczy do mieszkania).

 • 3. Czy umowa przedwstępna zawiera klauzulę indeksacyjną?

  Żadna z naszych umów nie zawiera klauzuli indeksacyjnej, dlatego posiadają Państwo pewność, iż przy odbiorze mieszkania cena nie ulegnie zmianie.

 • 4. Jaki jest standard wykończenia?

  Mieszkania są oddawane w "Standardzie Deweloperskim", co oznacza, że wszelkie elementy wykończenia, oprócz podłóg, glazur, białego montażu i drzwi wewnętrznych są zapewnione. Warto podkreślić, że nasza specyfikacja zawiera tynki wewnętrzne, jednokrotnie pomalowane ściany, gniazdka i włączniki elektryczne, grzejniki, parapety wewnętrzne z konglomeratu oraz videofony. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce: specyfikacja techniczna

 • 5. Czy jest możliwość dokonywania zmian w wewnętrznym rozkładzie mieszkań?

  Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów mieszkania na Osiedlu Słonecznym zostały zaprojektowane w sposób optymalny z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań architektonicznych. Jednakże na życzenie naszych Klientów jesteśmy w stanie dokonać zmian wewnętrznych mieszkań nie wybudowanych, za wyjątkiem przebudowy ścian nośnych, zmian usytuowania pionów instalacyjnych i kominów oraz zmian elewacji zewnętrznych budynków. Możliwość zmian uzależniamy od aktualnego etapu budowy, możliwości technicznych oraz indywidualnych życzeń Klientów. W niektórych przypadkach dokonanie zmian może być związane z dodatkowymi kosztami. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

 • 6. Czy są garaże? Dodatkowe miejsca parkingowe?

  Nasi przyszli mieszkańcy mają możliwość wyboru miejsca postojowego w garażu podziemnym, którego zakup jest obligatoryjny a koszt to 25 000 brutto. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowego miejsca postojowego na zewnątrz.

 • 7. Dlaczego zakup garażu jest obligatoryjny?

  Zakup miejsca postojowego w garażu podziemnym z jednoczesnym nabyciem mieszkania zapobiega konieczności sprzedaży tychże miejsc osobom postronnym, które nie są mieszkańcami Osiedla Słonecznego, a także zapewnia ich pełne zagospodarowanie, co eliminuje konieczność pokrywania kosztu utrzymania niewykorzystanych powierzchni przez mieszkańców.

 • 8. Czy w budynku znajdują się komórki lokatorskie?

  W każdym z budowanych przez nas budynków, w bezpośrednim sąsiedztwie garaży, znajdują się schowki inaczej zwane komórkami lokatorskimi. Ich zakup jest opcjonalny. Mają one zróżnicowane metraże kształtujące się od 2 m2 do 9 m2. Każdy z naszych mieszkańców może wybrać i nabyć komórkę lokatorską odpowiadającą jego własnym, indywidualnym potrzebom.

 • 9. Jakie projekty zostały zrealizowane przez firmę do tej pory?

  Naszym wzorcowym projektem mieszkaniowym jest Osiedle Kampinos – 99 domów jednorodzinnych w pobliżu Warszawy, na staranie rozplanowanym, ogrodzonym i strzeżonym osiedlu, w bezpośrednim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego. Prestiżowy magazyn „Construction & Investment” uznał Osiedle Kampinos za najlepszy projekt mieszkaniowy 2004 roku. Link do strony Działu Residential pozwoli Państwu zapoznać się bliżej z Osiedlem Kampinos: www.residential.pl Kolejny projekt mieszkaniowy (w trakcie budowy) to Sosnowa Dolina, usytuowana w Słominie, nieopodal warszawskiej Magdalenki, która będzie się składać z około 440 domów o różnych metrażach. Więcej informacji o osiedlu znajdą Państwo pod adresem: www.sosnowadolina.pl AIG/Lincoln Polska realizuje także projekty w sektorze biurowym: AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent, Riverside Park oraz Grzybowska Park w Warszawie. Wybudowaliśmy i zarządzamy również czterema parkami przemysłowo - magazynowymi, których powierzchnie wynajmują znane koncerny polskie i zagraniczne: Diamond Business Parks w Warszawie, Gliwicach, Strykowie, Łodzi i Piasecznie. AIG/Lincoln realizuje projekty nie tylko w Polsce ale też w Europie i na całym świecie. Więcej informacji o nas znajdziecie Państwo na www.aiglincoln.pl

 • 10. Czy deweloper może przedstawić referencje?

  Tak, mamy wiele listów od naszych mieszkańców wyrażających ich opinię o wybudowanym przez nas osiedlu, naszej obsłudze, wiarygodności jako dewelopera i zarządzaniu przez nas nieruchomością. Poniżej załączamy kilka przykładów z listów, a oprócz tego możemy przedstawić każdemu potencjalnemu nabywcy, wszystkie listy referencyjne z naszej "Wielkiej Księgi Szczęśliwych Mieszkańców". "... Uważam, że Osiedle łączy w sobie pewne zalety mieszkania na większym osiedlu w mieście - nie jest to mieszkanie w głuszy - oraz mieszkanie w spokojnej wiejskiej okolicy z poczuciem prywatności. Ja w każdym razie nie przeprowadziłabym się z powrotem do Centrum." "... Bardzo dobrze oceniamy współpracę z administracją osiedla, zarówno w czasie budowy domu jak i później - już w czasie użytkowania. Profesjonalna współpraca i opieka, jaką starają się zapewnić pracownicy AIG Lincoln, daje nam poczucie bezpieczeństwa i jest dla nas - pracujących młodych ludzi - bardzo cenna." "Polecam Osiedle Kampinos w Lipkowie wszystkim tym, którzy cenią sobie bezpieczeństwo dzieci bawiących się na osiedlu, tęsknią za zapachem lasu oraz szukają ciszy, która w wolnych chwilach pozwala odpocząć od zgiełku miasta i tempa codziennego życia." "Jednym z czynników, odgrywających istotną rolę w decyzji dotyczącej zakupu domu w Osiedlu Kampinos, okazał się wiarygodny deweloper. Mamy tu na myśli renomę firmy, jaką bez wątpienia cieszy się AIG Lincoln Polska Sp. z o.o. ..." "Szukaliśmy długo miejsca takiego jak to - i mimo, że znaliśmy okolice Puszczy od dawna, takiego terenu pod budowę domu nie widzieliśmy (braliśmy pod uwagę dojazd/infrastrukturę)." "...Wybraliśmy Osiedle Kampinos z następujących powodów: - dużo zieleni w ładnie zaplanowanych terenach wspólnych - doskonałe powietrze, - cisza i spokój, - tradycyjna europejska architektura budynków w przyjemnej kolorystyce, - koszt m2 powierzchni użytkowej w stanie surowym zamkniętym wyliczając koszt działki jest porównywalny z „apartamentowcami”...”. "Profesjonalna opieka ze strony administracji osiedla, która podejmując istotne dla naszego osiedla decyzje, ma na względzie interesy wszystkich jego mieszkańców. Istotnym dla nas czynnikiem jest fakt, że administracja osiedla, przed podjęciem decyzji mających bezpośredni wpływ na jego mieszkańców, zasięga naszych opinii." 

 • 11. Czy deweloper jest właścicielem działki, na której budowane jest Osiedle?

  Poland Business Park XI Sp. z o.o. jest użytkownikiem wieczystym i właścicielem części nieruchomości, na której znajduje się Osiedle. Użytkowanie wieczyste jest ujawnione w księgach wieczystych, których odpisy są dostępne na prośbę zainteresowanych.

 • 12. Czy deweloper posiada pozwolenie na budowę?

  Poland Business Park XI Sp. z o.o. posiada pozwolenie na budowę nr 1160/2007 z dnia 10 grudnia 2007 roku. wydane przez Prezydenta Miasta Radomia.

 • 13. Czy osiedle ma pełną infrastrukturę?

  Osiedle posiada pełną infrastrukturę miejską tzn. kanalizację miejską, wodę, elektryczność, telefon i Internet a także okablowanie pod telewizję kablową. Ponadto na osiedlu planowane są drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie ulic i zielone tereny wspólne.

 • 14. Kto będzie zarządzał osiedlem? Na jakich zasadach?

  W początkowym okresie osiedlem będzie zarządzał wykwalifikowany zarządca z ramienia dewelopera. Zarządca będzie odpowiedzialny za opiekę nad terenami wspólnymi, zapewnienie mieszkańcom potrzebnych usług oraz nadzór nad właściwym funkcjonowaniem osiedla. Warto podkreślić fakt, iż mieszkańcy Osiedla Kampinos co roku decydują się powierzyć zarządzanie osiedlem naszej firmie udzielając nam poparcia w wysokości nie mniejszej niż 80% głosów osób uprawnionych do głosowania.

 • 15. Jakie będą koszty zarządzania osiedlem?

  Przewidujemy, iż koszty utrzymania terenów wspólnych osiedla będą oscylować w granicy 4 – 4,50 PLN na m2. Koszt ten obejmuje koszty bieżące wliczając ochronę, utrzymanie terenów wspólnych, usługi porządkowe typu sprzątanie, odśnieżanie, pielęgnacja terenów zielonych, dbałość o urządzenia techniczne, przeglądy, koszt zarządzania itp. Inne opłaty (np. licznikowe) będą indywidualnie naliczane, oparte na zużyciu. Rozliczenie będzie dokonywane systematycznie, koszty będą analizowane, a miesięczne opłaty uaktualniane. Powyższa stawka jest stawką szacunkową i może ulec zmianie w związku ze zmianą opłat za usługi takie jak: ochrona, odśnieżanie, pielęgnacja terenów wspólnych itp.

 • 16. Czy deweloper współpracuje z bankiem hipotecznym?

  Współpracujemy z Bankiem Zachodnim WBK S.A., który przygotował dla naszych Klientów ofertę specjalną, polegającą na konsultacjach kredytowych odbywających się m.in. na terenie naszego Osiedla. Profesjonalny doradca kredytowy będzie do Państwa dyspozycji i odpowie na wszystkie pytania związane z uzyskaniem kredytu, wyliczy zdolność kredytową i pomoże zmierzyć się z kompletowaniem dokumentacji, niezbędnej do uzyskania kredytu. Zapraszamy do zapoznania się z naszym programem Doradztwo Kredytowe - pobierz PDF . Oczywiście możecie Państwo skorzystać z oferty kredytowej dowolnego banku. Wybór pozostawiamy Państwu. Lista stron internetowych kilkunastu banków udzielających kredytów na zakup nieruchomości mieszkaniowych znajduje się na stronie www.residental/banki.php. 

 • 17. Czy wszystkie budynki będą powstawały jednocześnie?

  Budowa Osiedla Słonecznego przebiegać będzie w kilku fazach. W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji fazy I. Etapy budowy kolejnych faz były planowane przez nas tak, by w jak najmniejszym stopniu wpływały na komfort użytkowania budynków już zamieszkałych.

 • 18. Czy mam możliwość rozwiązania umowy?

  Kupujący może odstąpić od umowy m.in. jeśli deweloper nie dotrzyma daty odbioru technicznego lub gdy powierzchnia mieszkania będzie znacząco różnić się od powierzchni określonej w umowie. Kupujący może odstąpić od umowy również w przypadku gdy cena całkowita ulegnie podwyższeniu na skutek zmiany stawki podatku VAT.

 • 19. Jaki jest status prawny firmy?

  Poland Business Park XI Sp. z o.o. jest projektową spółką zależną AIG/Lincoln Eastern Europe. Wypis z Krajowego Rejestru Sądowego jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

 • 20. Czy mogę podpisać umowę w formie aktu notarialnego?

  Tak. Jeśli Kupujący życzy sobie podpisać Umowę Przedwstępną w formie Aktu Notarialnego będzie jednak musiał liczyć się z kosztami notarialnymi. Ponieważ firma jest wiarygodnym deweloperem większość klientów decyduje się na podpisanie umowy w formie cywilnoprawnej. W przypadku, gdy Kupujący pragnie jednak skorzystać z podpisania umowy notarialnej jesteśmy gotowi dołożyć wszelkich starań aby mu w tym pomóc. Klient ma możliwość skorzystania z usług notariusza, z którym współpracujemy, co może pomóc w zaoszczędzeniu zarówno czasu jak i pieniędzy.

 • 21. Kto jest generalnym wykonawcą?

  Podobnie jak podczas budowy innych naszych projektów korzystamy z usług uznanego i cieszącego się dobrą opinią wykonawcy, którym zarządza nasz zespół specjalistów. Generalnym wykonawcą została firma Eiffage Budownictwo Mitex.

 • 22. Jaki jest termin realizacji projektu?

  Pierwsze mieszkania już zostały oddane! Całość inwestycji planujemy ukończyć w 2013 roku wraz z terenami zielonymi, których zagospodarowywanie planujemy rozpocząć wraz z ukończeniem I fazy budowy osiedla i prowadzić równolegle z powstawaniem kolejnych faz.

 • 23. Czy Osiedle Słoneczne będzie osiedlem zamkniętym?

  Zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który zabrania grodzenia dużych działek położonych w samym centrum miasta, Osiedle Słoneczne nie będzie osiedlem zamkniętym. Jednak żeby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo, osiedle będzie chronione.

 • 24. W jaki sposób Osiedle będzie chronione?

  Osiedle Słoneczne będzie chronione całodobowo poprzez regularne patrole terenu osiedla przez pracowników ochrony. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym niewątpliwie poczucie bezpieczeństwa naszych mieszkańców są uwzględnione w standardzie wykończenia wszystkich mieszkań, videofony.

 • 25. Jaki podatek należy zapłacić od ceny netto mieszkania?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, stawką 22 proc. VAT objęta jest część powierzchni, która przekroczy 150 m2 w przypadku mieszkań i 300 m2 w przypadku domów. W odniesieniu do powierzchni mniejszych niż podane (warte zauważenia jest to, iż metraże mieszkań na Osiedlu Słonecznym kształtują się od 37 m2 do 127 m2) nadal będzie obowiązywała stawka 7 proc. VAT. Ceny ofertowe mieszkań na Osiedlu Słonecznym są cenami całkowitymi za mieszkanie, balkon, taras, loggię lub prywatny ogródek i udział w częściach wspólnych.

 • 26. Jakich kosztów wykończenia mieszkania powinienem się spodziewać?

  Zazwyczaj doradzamy naszym klientom, aby zakładali kwotę począwszy od 500 zł wzwyż na metr kwadratowy powierzchni użytkowej, zależnie od tego, jak wysoki standard wykończenia chcieliby uzyskać.

 • 27. Czy deweloper oferuje opcję wykończenia „pod klucz”?

  Specjalnie dla naszych Klientów, we współpracy ze znanymi i renomowanymi Firmami, stworzyliśmy atrakcyjny program wykończenia wnętrz obejmujący rabaty, konsultację z architektem i indywidualne projekty aranżacji wnętrz.

 • 28. Dlaczego warto mieszkać na Osiedlu Słonecznym?

  Jest wiele zalet wynikających z mieszkania na naszym osiedlu, oto kilka z nich... doskonałe połączenia komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami miasta i związany z tym łatwy dojazd do dróg wylotowych, zapewnione bezpieczeństwo: 24 - godzinna ochrona, regularne patrole terenu osiedla przez pracowników ochrony, każde z mieszkań położonych na piętrze posiada balkon, taras lub loggie, przestronne ogródki przy mieszkaniach położonych na parterze, profesjonalne zarządzanie osiedlem. Zaplanowane usługi takie jak wywóz śmieci, odśnieżanie, wydzielone ścieżki rowerowe, alejki spacerowe, ogrodzony plac zabaw, garaże podziemne i miejsca postojowe dla każdego z mieszkań, wygodne windy z poziomu garaży, parki i atrakcyjne tereny zielone zaledwie kilka kroków od Państwa mieszkania, wszystkie strefy Słonecznego Centrum Radomia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych, w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdą się: galeria handlowa – ponad 150 sklepów wraz z delikatesami, kawiarniami i restauracjami oraz centrum rozrywki: aqua park, solarium, sauna, kręgielnia, kino wielosalowe, fitness, skatepark/lodowisko w zależności od pory roku, bliskość szkół, urzędów, placówek kulturalnych i służby zdrowia.

 • 29. Jakie marki sklepów obecne będą w Galerii Słonecznej?

  W Galerii handlowej znajdziecie Państwo obok delikatesów Alma i sześciosalowego kina prestiżowej sieci Multikino również sklep z artykułami wyposażenia wnętrz, ekskluzywne marki odzieżowe (Reserved, C&A, H&M, Cropp Town, Calzedonia, Intimissimi, KappAhl i wiele innych), perfumeria Sephora, salon Apart, restauracje, sklep z artykułami sportowymi – Intersport oraz RTV Euro AGD. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie www.galeriasloneczna.pl

 • 30. Jaką gwarancją objęte są budynki?

  Zapewniamy trzyletnią rękojmię, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Ponieważ rękojmia, zgodnie z polskim prawem cywilnym jest obowiązkowa i każdy ma do niej prawo, nie musi więc być uwzględniona w umowie. W odróżnieniu do rękojmi, gwarancja jest udzielana przez producenta dowolnie i powinna być zapewniona na piśmie.

 • 31. Czy cudzoziemcy mogą nabywać mieszkania?

  Tak. Od dnia 1 maja 2004 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw członkowskich Unii Europejskiej, z wyjątkiem nabycia: 1) nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2) drugiego mieszkania, przez okres 5 lat od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uzyskania zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie wymaga również nabycie przez cudzoziemca nie będącego obywatelem bądź przedsiębiorcą państwa członkowskiego Unii Europejskiej, samodzielnego lokalu użytkowego o przeznaczeniu garażowym lub udziału w takim lokalu. 

 • 32. Jakie udogodnienia znajdują się w okolicy?

  Osiedle zlokalizowane jest w centrum miasta, w pobliżu znajduje się wiele niezbędnych na co dzień firm i instytucji, szkoły, parki, teatr, placówki służby zdrowia, komunikacja publiczna, Muzeum Jacka Malczewskiego, Resursa Obywatelska, Urząd Miejski, radomski deptak ul. Żeromskiego. W pobliżu będzie również aquapark, amfiteatr, kina i place zabaw. Planujemy także wybudowanie ścieżek rowerowych wzdłuż Potoku Północnego, biegnących aż do granic naszej inwestycji.

 • 33. Czy jest możliwość rezerwacji mieszkania?

  Tak, istnieje możliwość skorzystania z systemu rezerwacji mieszkań. Można je rezerwować ustnie na 5 dni roboczych, w czasie których przygotujemy dla Państwa Przedwstępną Umowę Sprzedaży. Istnieje również możliwość dokonania rezerwacji pisemnej, która wiąże się z podpisaniem Umowy Rezerwacyjnej i wpłatą 5 000 PLN ceny całkowitej nieruchomości. Jeśli klient zawrze Umowę Przedwstępną opłata ta zostaje zaliczona na poczet ceny całkowitej. Umowa Rezerwacyjna podpisywana jest na 1 miesiąc.

 • 34. W jaki sposób planowany wygląd osiedla będzie zapewniony również w przyszłości?

  Osiedle będzie chronione regulaminem podpisywanym przez każdego właściciela podczas zawierania umowy ostatecznej i umowy o zarządzanie. Regulamin ma dostarczyć wskazówek mieszkańcom, którzy chcieliby dokonać zmian lub przebudów budynków, oraz po to, by określić proces wnioskowania/akceptacji zmian zewnętrznych. Intencją stworzenia regulaminu jest zapewnienie harmonii projektu i nawet w przypadku zmian, poprawy wyglądu osiedla i wzrostu jego wartości. Właściciele mają prawo zmiany regulaminu poprzez głosowanie.

 • 35. Czy można oddać własne mieszkanie w rozliczeniu?

  Spółka prowadzi działalność deweloperską i nie zajmuje się pośrednictwem przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Dlatego przyjęcie Państwa nieruchomości na poczet zakupu mieszkania nie jest możliwe. W razie potrzeby chętnie skontaktujemy Państwa z agencją pośrednictwa, a nasi doradcy kredytowi pomogą znaleźć dogodną ofertę finansowania zakupu.

 • 36. Gdzie są najbliższe szkoły i przedszkola?

  W okolicy Osiedla znajduje się nie mniej niż pięć przedszkoli i dwanaście szkół podstawowych i ponad podstawowych. 


Sprawdź naszą ofertę

Zobacz wszystkie nieruchomości »