X
Poleć nas swoim znajomym.
Wpisz poniżej adres e-mail.
Nasza oferta
Inwestycje w sprzedaży

Strona główna  >   FAQ  >   Osiedle Sosnowa Dolina

Osiedle Sosnowa Dolina

 • 1. Jaka jest cena domu?

  Ceny poszczególnych domów różnią się, zależnie od typu domu, powierzchni działki i usytuowania na osiedlu. Cena ostateczna zawiera: wartość domu, działki oraz udziału w powierzchniach wspólnych osiedla. Warto wspomnieć, iż ceny prezentowane na naszej stronie internetowej uwzględniają podatek VAT a tym samym obejmują koszt całkowity nabywanej nieruchomości. Brak ukrytych kosztów oznacza brak przykrych niespodzianek dla naszych Klientów.

 • 2. Czy umowa przedwstępna zawiera klauzulę indeksacyjną?

  Żadna z naszych umów nie zawiera klauzuli indeksacyjnej, dlatego posiadają Państwo pewność, iż po podpisaniu umowy cena nie ulegnie zmianie.

 • 3. Jakie są warunki płatności?

  Standardowo pierwsza płatność wynosi 20% ceny zakupu (płatna po podpisaniu umowy przedwstępnej). Kolejne wpłaty są powiązane z postępami prac budowlanych. 90% ceny nieruchomości powinno zostać wpłacone po zakończeniu budowy i przed dokonaniem odbioru technicznego. Ostatnia płatność powinna wpłynąć przed podpisaniem Umowy Ostatecznej. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów przygotowaliśmy wyjątkowo elastyczną strukturę płatności 10-80-10 gdzie 10% wartości domu jest płatne po podpisaniu umowy przedwstępnej, 80% wartości domu przed odbiorem technicznym oraz 10% wartości domu przed umową ostateczną w formie aktu notarialnego.

 • 4. Jaki jest standard wykończenia?

    Domy są oddawane w "stanie surowym zamkniętym plus" co oznacza, że wszelkie elementy wykończenia, oprócz podłóg, glazur, białego montażu i drzwi wewnętrznych są zapewnione. Warto podkreślić, że nasza standardowa specyfikacja zawiera już jednokrotne malowanie ścian, gniazdka i włączniki elektryczne, automatycznie otwieraną na pilota bramę garażową w domach z garażami, dwufunkcyjny piec gazowy z wbudowanym zasobnikiem wody i wszystkie grzejniki. Oprócz tego nasi Klienci mogą zamówić opcje dodatkowe takie jak: parapety z konglomeratu, wewnętrzne okablowanie pod system alarmowy,* dwukrotne pomalowanie ścian (biały kolor), zewnętrzne oświetlenie z tyłu domu, wykusz w połowie lub w całości przeszklony,* balkony francuskie,* okiennice dekoracyjne, patio (wykonane z kostki betonowej), opaskę wokół domu (wykonaną z kostki betonowej). * opcje dostępne w zależności od stopnia zaawansowania prac budowlanych W niektórych budynkach wybrane wyposażenie opcjonalne jest już zamontowane. W takim przypadku jest ono też już uwzględnione w cenie.

 • 5. Czy jest możliwość dokonywania zmian w wewnętrznym rozkładzie domów?

  Aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów domy na Sosnowej Dolinie zostały zaprojektowane w sposób optymalny z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań architektonicznych. Jednakże, na życzenie naszych Klientów, jesteśmy w stanie dokonać zmian wewnętrznych za wyjątkiem przebudowy ścian nośnych, zmian usytuowania pionów instalacyjnych i kominów oraz zmian elewacji zewnętrznych budynków. Możliwość zmian uzależniamy od aktualnego etapu budowy, możliwości technicznych oraz indywidualnych życzeń Klientów. W niektórych przypadkach dokonanie zmian może być związane z dodatkowymi kosztami. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie.

 • 6. Czy są garaże? Dodatkowe miejsca parkingowe?

  Do każdego domu w zabudowie szeregowej przypisane są dwa zewnętrzne miejsca parkingowe. Domy w zabudowie bliźniaczej oraz wolnostojącej posiadają pojedynczy garaż i jedno zewnętrzne miejsce parkingowe. Planowane domy wolnostojące z podwójnym garażem mają zaprojektowane dodatkowo dwa zewnętrzne miejsca parkingowe. Powierzchnia i cena garażu są wliczone w powierzchnię całkowitą i cenę domu.

 • 7. Co to są tereny wspólne?

  Mianem terenów wspólnych można określić tereny przeznaczone do wspólnego użytku wszystkich mieszkańców takie jak: drogi wewnętrzne czy chodniki. Nabywając dom na osiedlu Sosnowa Dolina, każdy mieszkaniec staje się właścicielem działki pod domem i ogródkiem oraz współwłaścicielem terenów wspólnych. Udział w powierzchniach wspólnych jest wprost proporcjonalny do wielkości działki przynależnej do konkretnego domu.

 • 8. Jakie projekty zostały zrealizowane przez firmę do tej pory?

  Naszym wzorcowym projektem mieszkaniowym jest Osiedle Kampinos – 99 domów jednorodzinnych w pobliżu Warszawy, na starannie rozplanowanym, ogrodzonym i strzeżonym osiedlu, w bezpośrednim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego. Prestiżowy magazyn „Construction & Investment” uznał Osiedle Kampinos za najlepszy projekt mieszkaniowy 2004 roku. Zapraszamy do odwiedzenia strony osiedla http://www.residential.pl/osiedlekampinos.php Obecnie realizowane osiedle - Sosnowa Dolina będzie nawiązywać do koncepcji Osiedla Kampinos. Kolejny projekt mieszkaniowy w trakcie realizacji - Osiedle Słoneczne - jest zlokalizowany w centrum Radomia. Na terenie 11 hektarów bezpośrednio nad Potokiem Północnym zbudowaliśmy 3 i wybudujemy kolejne co najmniej 4 budynki mieszkalne. Dodatkowo obok Osiedla Słonecznego powstało centrum handlowe Galeria Słoneczna oraz Aquapark z amfiteatrem i lodowiskiem, tworzące Centrum Słoneczne. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie http://www.residential.pl/osiedlesloneczne.php. AIG/Lincoln Polska realizuje także projekty w sektorze biurowym: AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent, Riverside Park oraz Grzybowska Park w Warszawie. Wybudowaliśmy i zarządzamy również parkami przemysłowo - magazynowymi, których powierzchnie wynajmują znane firmy polskie i zagraniczne: Diamond Business Park w Gliwicach, Strykowie, Łodzi i Piasecznie. Jeśli pragną Państwo zapoznać się ze szczegółową listą naszych projektów zapraszamy na stronę http://www.aiglincoln.com.pl.

 • 9. Czy deweloper może przedstawić referencje?

  Tak, mamy wiele listów od naszych Mieszkańców, wyrażających opinie o wybudowanym przez nas osiedlu, naszej obsłudze, wiarygodności jako dewelopera i zarządzaniu przez nas nieruchomością. Poniżej załączamy kilka cytatów z listów. W biurze sprzedaży każdemu potencjalnemu Nabywcy możemy przedstawić wszystkie listy referencyjne z naszej "Wielkiej Księgi Szczęśliwych Mieszkańców". "... Uważam, że Osiedle łączy w sobie pewne zalety mieszkania na większym osiedlu w mieście - nie jest to mieszkanie w głuszy - oraz mieszkania w spokojnej wiejskiej okolicy z poczuciem prywatności. Ja w każdym razie nie przeprowadziłabym się z powrotem do centrum." "... Bardzo dobrze oceniamy współpracę z administracją osiedla, zarówno w czasie budowy domu jak i później - już w czasie użytkowania. Profesjonalna współpraca i opieka, jaką starają się zapewnić pracownicy AIG/Lincoln, daje nam poczucie bezpieczeństwa i jest dla nas - pracujących młodych ludzi - bardzo cenna." "Polecam Osiedle Kampinos w Lipkowie wszystkim tym, którzy cenią sobie bezpieczeństwo dzieci bawiących się na osiedlu, tęsknią za zapachem lasu oraz szukają ciszy, która w wolnych chwilach pozwala odpocząć od zgiełku miasta i tempa codziennego życia." "Jednym z czynników, odgrywających istotną rolę w decyzji dotyczącej zakupu domu w Osiedlu Kampinos, okazał się wiarygodny deweloper. Mamy tu na myśli renomę firmy, jaką bez wątpienia cieszy się AIG/Lincoln Polska Sp. z o.o. ..." "Szukaliśmy długo miejsca takiego jak to - i mimo, że znaliśmy okolice Puszczy od dawna, takiego terenu pod budowę domu nie widzieliśmy (braliśmy pod uwagę dojazd/infrastrukturę)." "...Wybraliśmy Osiedle Kampinos z następujących powodów: - dużo zieleni w ładnie zaplanowanych terenach wspólnych, - doskonałe powietrze, - cisza i spokój, - tradycyjna europejska architektura budynków w przyjemnej kolorystyce, - koszt m2 powierzchni użytkowej w stanie surowym zamkniętym wyliczając koszt działki jest porównywalny z „apartamentowcami”...”. "Profesjonalna opieka ze strony administracji osiedla, która podejmując istotne dla naszego osiedla decyzje, ma na względzie interesy wszystkich jego mieszkańców. Istotnym dla nas czynnikiem jest fakt, że administracja osiedla, przed podjęciem decyzji mających bezpośredni wpływ na jego mieszkańców, zasięga naszych opinii." 

 • 10. Czy deweloper jest właścicielem działki, na której wybudowane jest osiedle?

  Sosnowa Dolina Sp. z o.o. - spółka projektowa powołana na potrzeby inwestycji - jest właścicielem nieruchomości, na której znajduje się osiedle (za wyjątkiem już sprzedanych działek, domów i udziałów w powierzchniach wspólnych). Własność jest ujawniona w księgach wieczystych, których odpisy są dostępne na prośbę zainteresowanych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.

 • 11. Czy inwestycja jest obciążona kredytem hipotecznym?

  Tak jak czyni to obecnie większość deweloperów, budowę finansujemy nie z pieniędzy wpłacanych przez Klientów, a z kredytu bankowego. Inwestycja jest więc obciążona hipoteką, ale tylko w odniesieniu do nie sprzedanych domów, działek i udziałów. Zgodnie z procedurą bankową, gdy Klient dokona pierwszej wpłaty, deweloper występuje do banku o zgodę na bezobciążeniowe zbycie danej nieruchomości. Tak więc przy podpisywaniu umowy ostatecznej nieruchomość jest wolna od obciążeń hipotecznych i staje się własnością Nabywcy.

 • 12. Czy deweloper posiada pozwolenie na budowę?

  Tak, spółka posiada deczyję o pozwoleniu na budowę pierwszej fazy osiedla Nr 182/R/10 z dnia 7 lipca 2010 roku,  wydaną przez Starostę Pruszkowskiego, zatwierdzającą zamienny projekt zagospodarowania i zmieniającą w zakresie projektu zagospodarowania decyzję Starosty Pruszkowskiego Nr 421/R/07 z dnia 05 listopada 2007 roku, zmienioną decyzją Starosty Pruszkowskiego Nr 49/R/09 z dnia 10 lutego 2009 r.

 • 13. Jakiego rodzaju budownictwo jest dopuszczalne w okolicy osiedla?

  Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego obowiązującego od 19 kwietnia 2001 „dla terenów zorganizowanej działalności inwestycyjnej ustala się zabudowę mieszkaniową w układzie wolnostojącym, bliźniaczym i szeregowym. Plan zezwala również na zabudowę uzupełniającą w postaci: garaży, zabudowy gospodarczej, urządzenia komunikacji i infrastruktury technicznej dla potrzeb działki lub potrzeb lokalnych ... Na terenach przyległych plan zakazuje lokowania obsługi technicznej napraw pojazdów mechanicznych, stacji paliw, handlu hurtowego, placów składowych, rzemiosła produkcyjnego i magazynów”. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza także budowę małych domów mieszkalnych do wysokości 3 kondygnacji.

 • 14. Czy osiedle ma pełną infrastrukturę?

  Pełna infrastruktura jest zapewniona i wliczona w cenę domu. Do jednostek mieszkaniowych doprowadzone są wszystkie media – woda, prąd, gaz, kanalizacja, telefon oraz Internet. Osiedle posiada własną studnię głębinową, z której woda była przebadana przez Wojewódzką Stację Epidemiologiczną w Warszawie. Wyniki potwierdziły bardzo wysoką jakość wody. Dodatkowo na osiedlu zlokalizowane są drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie ulic. Deweloper planuje również stworzenie terenów zielonych oraz terenów rekreacyjnych dla Mieszkańców osiedla.

 • 15. Jaki jest przydział mocy dla domu?

  Dla każdej jednostki mieszkalnej zarezerwowana jest moc 12,5 kW. Zgodnie ze standardami przyjętymi na rynku napięcie w gniazdkach wynosi 230V. Każdy dom posiada instalację do zasilania  poprzez gniazda wtyczkowe odbiorników jednofazowych takich jak lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, zmywarka, pralka, suszarka. Kuchnia posiada trójfazową instalację zasilania kuchni elektrycznej o mocy 10 kW.

 • 16. Kto będzie zarządzał osiedlem? Na jakich zasadach?

  W początkowym okresie osiedlem zarządza wyspecjalizowana spółka grupy - AIG/Lincoln Management Services sp. z o.o. Zarządca jest odpowiedzialny za opiekę nad terenami wspólnymi, zapewnienie Mieszkańcom niezbędnych usług oraz nadzór nad właściwym funkcjonowaniem osiedla. Warto podkreślić fakt, iż mieszkańcy Osiedla Kampinos już od ponad 10 lat co roku decydują się powierzyć zarządzanie osiedlem spółce udzielając poparcia w wysokości nie mniejszej niż 80% głosów osób uprawnionych do głosowania.

 • 17. Jakie będą koszty zarządzania osiedlem?

  Koszty zarządzania osiedlem wynoszą 150 PLN brutto miesięcznie od każdego domu, koszty usług wspólnych od około 200 do około 350 PLN brutto miesięcznie - zależnie od wielkości domu. Koszty te obejmują koszty bieżące wliczając ochronę, utrzymanie terenów wspólnych, zapewnienie usług porządkowych typu sprzątanie, odśnieżanie, pielęgnacja terenów zielonych, dbałość o urządzenia techniczne, przeglądy, koszt zarządzania itp. Inne opłaty (licznikowe) oparte są na zużyciu i naliczane indywidualnie. Co 6 miesięcy, dokonywane jest rozliczenie, koszty są analizowane, a miesięczne opłaty uaktualniane.

 • 18. Czy deweloper współpracuje z bankiem hipotecznym?

  Współpracujemy z Bankiem Zachodnim WBK kredytującym nas jako inwestora oraz korzystamy z usług innych banków i pośredników kredytowych. Oczywiście Nabywca może skorzystać z oferty kredytowej dowolnego banku. Wybór pozostawiamy Państwu. Więcej informacji w zakładkach FINANSOWANIE oraz PORADNIKI I USŁUGI.

 • 19. Czy mam możliwość rozwiązania umowy? Jeśli tak, na jakich warunkach?

  Kupujący może odstąpić od umowy np. jeśli deweloper nie dotrzyma daty odbioru technicznego lub przeniesienia własności lub gdy powierzchnia budynku będzie znacząco różnić się od powierzchni określonej w umowie. Dodatkowo Kupujący może odstąpić od umowy w przypadku gdy cena całkowita ulegnie podwyższeniu na skutek zmiany stawki podatku VAT. W przypadku odstąpienia od umowy z winy Kupującego, sprzedający zatrzymuje karę umowną w wysokości 2,5% ceny.

 • 20. Jaki jest status prawny firmy?

  Sosnowa Dolina Sp. z o.o. jest spółką projektową powołaną na potrzeby inwestycji. Spółka jest właścicielem nieruchomości, na której znajduje się osiedle (za wyjątkiem już sprzedanych działek, domów i udziałów w powierzchniach wspólnych). Sosnowa Dolina Sp. z o.o. podlega AIG/Lincoln Eastern Europe. Wypis z Krajowego Rejestru Sądowego jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych w biurze sprzedaży domów oraz w siedzibie spółki.

 • 21. Czy mogę podpisać umowę przedwstępną w formie aktu notarialnego?

  Tak, na życzenie Kupującego chętnie to umożliwimy, jednakże trzeba liczyć się z kosztami notarialnymi. Ponieważ firma jest wiarygodnym deweloperem, większość Klientów decyduje się na podpisanie umowy w formie zwykłej pisemnej. W przypadku, gdy Kupujący pragnie podpisać umowę notarialną umożliwiamy skorzystanie z usług notariusza, z którym współpracujemy, co może pomóc w zaoszczędzeniu zarówno czasu jak i pieniędzy.

 • 22. Kto jest generalnym wykonawcą?

  Podobnie jak podczas budowy Osiedla Kampinos korzystamy z usług doskonałych podwykonawców, którymi zarządza nasz zespół specjalistów. Taki system zapewnia najwyższą jakość budowy w związku z faktem, iż Spółka projektowa Sosnowa Dolina sp. z o.o. pełni rolę generalnego wykonawcy.

 • 23. Jaki jest termin realizacji projektu?

  Cały projekt realizowany jest fazowo i zostanie ukończony w ciągu kilku lat. W chwili obecnej jesteśmy na etapie budowy pierwszej fazy: 28 domów zostało już oddanych do użytku. 16 z nich jest jeszcze dostępnych.

 • 24. Czy mogę wybudować dom taniej samodzielnie?

  No cóż, patrząc wyłącznie na koszty finansowe - krótko mówiąc: "tak". Jednakże kolejnym pytaniem jest czy byłby to dom takiej samej jakości i wartości. Ceny domów na Sosnowej Dolinie są bardzo atrakcyjne biorąc pod uwagę standard wykonania, jakość materiałów oraz koszt ziemi. Domy budowane indywidualnie są oddawane w stanie surowym zamkniętym. Nasza specyfikacja jest znacznie wyższa od oferowanej przez większość budujących, a dodatkowo wszystkie prace wykonawcze objęte są rękojmią firmy o wielomilionowym kapitale. Większość osób decydujących się na samodzielną budowę nie bierze pod uwagę dodatkowych kosztów, znacznie przekraczających koszt materiałów budowlanych. Należy także pamiętać o własnym czasie i nerwach poświęconych na uzyskiwanie wszystkich pozwoleń, kontrolę wykonawców i jakości prac. Dodatkowo, z uwagi na wielkość projektu, uzyskujemy korzystniejsze ceny i większe zniżki niż możliwe do uzyskania przez osoby indywidualne. Warto też brać pod uwagę inne czynniki takie jak ochrona (nie tylko zapewniona przez firmę ochroniarską, ale także przez sąsiadów), pełna infrastruktura, tereny wspólne oraz pozostałe korzyści wynikające ze starannego projektu, których nie uzyska się samodzielnie budując dom. Ostatnio różnica w kosztach zmniejszyła się też znacznie w wyniku stabilizacji cen na rynku pierwotnym i wzrostu cen materiałów budowlanych.

 • 25. Jaki podatek należy zapłacić od ceny netto domu i działki?

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami stawka podatku VAT od domów wybudowanych na osiedlu Sosnowa Dolina wynosi 8%. W przypadku ziemi obowiązuje 8% stawka podatku VAT, natomiast dla terenów wspólnych stawka podatku VAT wynosi 23%. Ceny domów w Sosnowej Dolinie są cenami całkowitymi za dom, działkę i udział w terenach wspólnych. Nasze ceny zawierają też już podatek VAT.

 • 26. Jakich kosztów wykończenia domu powinienem się spodziewać?

  Zazwyczaj doradzamy naszym Klientom, aby zakładali kwotę od około 1200 zł na metr kwadratowy powierzchni użytkowej, zależnie od tego, jak wysoki standard wykończenia chcieliby uzyskać.

 • 27. Czy deweloper oferuje opcję wykończenia pod klucz?

  W związku z faktem, iż grupa AIG/Lincoln zajmuje się działalnością deweloperską i zarządzaniem nieruchomościami, spółka nie oferuje opcji wykończenia pod klucz. Jednakże, na życzenie Klienta, jesteśmy w stanie zarekomendować firmę zewnętrzną, która wykończy Państwa dom.

 • 28. Dlaczego warto mieszkać na Sosnowej Dolinie?

  Jest wiele zalet wynikających z mieszkania na naszym osiedlu. Oto kilka z nich: jest to strzeżone osiedle z dobrze przemyślanym projektem - master planned community, niezrównana lokalizacja bezpośrednio sąsiadująca z Magdalenką i Lasami Sękocińskimi, 17 km od centrum stolicy, tradycyjna technologia budowy w połączeniu z konstrukcją wysokiej jakości, efektywnie zaplanowane piętra, których rozkład gwarantuje optymalne wykorzystanie przestrzeni, zapewniona pełna infrastruktura techniczna, włączając własne ujęcie wody i podziemną ekologiczną oczyszczalnię ścieków, 24-godzinne zarządzanie osiedlem (zarządca osiedla na terenie nieruchomości) zapewnione przez spółkę grupy AIG/Lincoln, wdrożony regulamin osiedla stworzony po to, by zapewnić w przyszłości pełną harmonię architektury i otoczenia, oraz zabezpieczyć pozytywny wpływ jakichkolwiek przyszłych zmian na wartość projektu, zapewnione bezpieczeństwo - 24-godzinna ochrona, szybki dostęp do centrum handlowego Janki w którym znajdują się liczne sklepy, supermarkety, restauracje oraz kino. w przyszłości możliwość korzystania z terenów rekreacyjnych obejmujących: kort tenisowy, boisko do gry w piłkę, ścieżki rowerowe, obiekty handlowo usługowe, club house, place zabaw oraz tereny zielone. dobry dojazd do lotniska, dogodne usytuowanie względem głównych tras wylotowych z Warszawy, wygodne życie za przystępną cenę.

 • 29. Czy osiedle jest podzielone na indywidualne działki? Kto będzie właścicielem terenu?

  Tak, zgodnie z decyzją podziałową nr 32/08 z dnia 16 lipca 2008, z późniejszymi zmianami, pierwsza faza osiedla jest podzielone na indywidualne działki oraz tereny wspólne. Po podpisaniu umowy ostatecznej nabywca staje się właścicielem domu, działki, na której on się znajduje oraz udziału w powierzchniach wspólnych (drogach osiedlowych, chodnikach, terenach zielonych).

 • 30. Dlaczego muszę czekać na nabycie prawa własności do uiszczenia ostatniej płatności?

  Celem takiego rozwiązania jest zabezpieczenie przyszłych Mieszkańców. Wielu deweloperów zetknęło się z problemami, gdy Klienci uzyskali tytuł własności ziemi i przestali spłacać dom. Nasz system zapewnia zakończenie budowy wszystkich domów oraz utrzymanie unikalnego standardu osiedla.

 • 31. Jaką gwarancją objęte są budynki?

  Zapewniamy trzyletnią rękojmię, zgodnie z przepisami polskiego prawa. Dodatkowo, Kupujący otrzymuje wszystkie niezbędne gwarancje producentów (np. na piec gazowy i drzwi garażowe). Ponieważ rękojmia, zgodnie z polskim prawem cywilnym jest obowiązkowa i każdy ma do niej prawo, nie musi więc być uwzględniona w umowie. Z drugiej strony gwarancja jest udzielana przez producenta dowolnie i powinna być zapewniona na piśmie.

 • 32. W jaki sposób atrakcyjny wygląd domów będzie zapewniony również w przyszłości?

  Osiedle jest chronione regulaminem podpisywanym przez każdego właściciela podczas zawierania umowy ostatecznej i umowy o zarządzanie. Regulamin jest przyjęty po to, by dostarczyć wskazówek Mieszkańcom, którzy chcieliby dokonać zmian lub przebudowy swoich budynków, oraz po to, by określić proces wnioskowania/akceptacji zmian zewnętrznych. Intencją stworzenia regulaminu było zapewnienie harmonii projektu i wzrost jego wartości w czasie. Właściciele mają prawo zmiany regulaminu poprzez głosowanie. <span style=""font-size:" 12px;="" "="">Aby wprowadzić w regulaminie zmiany, za musi zagłosować większość Właścicieli.

 • 33. Czy cudzoziemcy mogą nabywać domy?

  Tak. Od dnia 1 maja 2004 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przez cudzoziemców, będących obywatelami lub przedsiębiorcami państw członkowskich Unii Europejskiej, z wyjątkiem nabycia nieruchomości rolnych i leśnych, przez okres 12 lat od dnia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Natomiast cudzoziemcy spoza krajów członkowskich Unii Europejskiej mogą kupować nieruchomości w Polsce, ale jeśli nabywają również ziemię wymagane jest posiadanie zgody Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aby otrzymać taką zgodę, obcokrajowiec musi być związany z Polską np. być w związku małżeńskim z polskim obywatelem, być członkiem zarządu polskiej spółki, itp. Proces uzyskania pozwolenia należy rozpocząć od złożenia w MSWiA wniosku z niezbędnymi załącznikami. Do otrzymania decyzji mogą minąć około 2-3 miesiące. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej http://www.mswia.gov.pl (prosimy sprawdzić pod "Koncesje i Zezwolenia"). Nasi konsultanci działu sprzedaży mogą pomóc w przejściu przez ten proces. W nawiązaniu do powyższego tematu, współpracujemy z bankami mogącymi pomóc cudzoziemcom w stworzeniu planu spłat odpowiadającego miesięcznym możliwościom finansowym kupującego. Umożliwia on szybką spłatę kredytu, gdyż w ciągu zaledwie kilku lat spora jego część może zostać spłacona. Dzięki temu, pod koniec pobytu w Polsce obcokrajowiec może sprzedać dom i wyjechać z Polski z dodatkowym zyskiem (np. jeśli cudzoziemiec pracujący w Polsce ma 3000 USD miesięcznie dodatku mieszkaniowego, jest on wliczany do jego kredytu. Pod koniec trzeciego roku, nawet jeśli dom został sprzedany za tą samą cenę za jaką został kupiony, zgromadzone zostało ponad 100.000 USD kapitału). 

 • 34. Jakie udogodnienia znajdują się w okolicy?

  Lokalizacja osiedla stwarza wiele możliwości spędzania wolnego czasu: jazda konna, korty tenisowe, ścieżki rowerowe w sąsiednich lasach. W planach jest również szkoła lub przedszkole, „club house”, boisko do gry w piłkę, tereny rekreacyjne oraz małe sklepy. Osiedle znajduje się jedynie dwa kilometry (5 min jazdy samochodem) od centrum handlowego Janki, w którym znajdują się różne supermarkety, kino, restauracje i wiele sklepów. Będą więc Państwo mieli blisko i wygodnie na większe zakupy czy do kina. Niewątpliwą zaletą jest również łatwy dostęp do głównych tras wylotowych z Warszawy oraz dostęp do budowanej obwodnicy Salomea - Janki.

 • 35. Czy jest możliwość rezerwacji domu?

  Tak, dom można zarezerwować ustnie na okres 10 dni roboczych. Dodatkowo, Klient może również podpisać umowę rezerwacyjną, która jest ważna przez 30 dni od momentu podpisania. W tym drugim przypadku wymagana jest wpłata w wysokości 1% ceny całkowitej nieruchomości jako opłata rezerwacyjna. Jeśli Klient zawrze umowę przedwstępną opłata ta zostaje zaliczona na poczet ceny całkowitej.

 • 36. Jaka komunikacja miejska znajduje się w pobliżu osiedla?

  W pobliżu osiedla znajdują się linie autobusowe 707, 721, 728 i 807 kursujące m.in. z Okęcia. Do osiedla można również dojechać korzystając z prywatnych busów oraz autobusów podmiejskich trasa Warszawa Grójec. Dodatkowo z Dworca Zachodniego jeździ autobus PKS.

 • 37. Gdzie są najbliższe szkoły i przedszkola?

  W celu zapoznania się z lokalizacją szkół oraz przedszkoli zapraszamy na naszą podstronę, gdzie znajdą Państwo listę przydatnych kontaktów wraz z adresami. Co więcej, w przyszłości deweloper planuje budowę szkoły lub przedszkola na terenie osiedla.

 • 38. Czy osiedle będzie strzeżone?

  W zależności od faz oraz preferencji Mieszkańców na terenie osiedla docelowo zastosujemy kilka metod ochrony m. in. 24-godzinne patrole piesze i losowe wizyty patroli zmotoryzowanych. Przewidujemy fazy zamknięte oraz pół otwarte. Co więcej (jako dodatkową opcję) Kupujący mogą zamówić okablowanie pod system alarmowy. Pierwsza faza osiedla posiada ogrodzone działki, całodobowy dozór i monitoring wjazdu.

 • 39. Czy na osiedlu będzie zlokalizowany sklep?

  Na terenie pierwszej fazy nie planujemy sklepu, natomiast w kolejnych fazach przewidujemy budowę pawilonu handlowego, gdzie mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w niezbędne artykuły spożywcze oraz przemysłowe. W chwili obecnej można zrobić zakupy w pobliskim sklepie. Lokalni przedsiębiorcy planują też otwarcie kolejnych.

 • 40. Czy można oddać własne mieszkanie w rozliczeniu?

  Spółka prowadzi działalność deweloperską i nie zajmuje się pośrednictwem przy zakupie i sprzedaży nieruchomości. Dlatego przyjęcie Państwa nieruchomości na poczet zakupu domu nie jest możliwe. W razie potrzeby chętnie skontaktujemy Państwa z agencją pośrednictwa, a nasi doradcy kredytowi pomogą znaleźć dogodną formę finansowania zakupu.

 • 41. Czy mogę kupić samą działkę bez domu?

  Sosnowa Dolina została zaprojektowana jako spójnie zaplanowane osiedle domów jednorodzinnych o bogatej stylistyce architektonicznej i wysokim standardzie wykończenia. Na osiedlu będzie obowiązywał regulamin, dzięki któremu zadbamy o harmonię projektu w przyszłości. Regulamin będzie określał wygląd domów oraz zapobiegał sytuacjom, kiedy działania jednej osoby mogłyby negatywnie wpłynąć na wartość Państwa domu. W związku z powyższym spółka AIG/Lincoln nie zamierza sprzedawać niezabudowanych działek indywidualnym Klientom, aby zachować spójną stylistykę architektoniczną osiedla. Posiadamy natomiast wolne działki pod zabudowę w odległości ok. 500m od osiedla, przy linii lasu - prosimy o kontakt z biurem sprzedaży.


Sprawdź naszą ofertę

Zobacz wszystkie nieruchomości »